Yerlikaya duyurdu! Mahzen-49’da ‘Durmuş Görmez çetesi’ çökertildi

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Durmuş Görmez’in başını çektiği suç örgütünün etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Yerlikaya’nın verdiği bilgiye göre, elebaşı dahil olmak üzere 30 kişi yakalandı ve şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli vatandaşlarımızın şunu bilmesini isterim; ülkemizdeki organize suç örgütlerini ve çeteleri temizleme konusunda kararlıyız. Ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, bu suç örgütlerini çökerteceğiz ve adaletin önüne çıkaracağız.

Emniyet Genel Müdürlüğümüzün KOM Başkanlığı koordinasyonunda, Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde, Çankırı merkezli ve Ankara, İstanbul, Rize, Kastamonu, Kırıkkale, Çorum, Düzce ve Sakarya illerini kapsayan operasyonlarda,

suç işlemek amacıyla örgütlenen, tehdit ve şiddet uygulayarak zorla para talep eden, iş yerlerine kurşun sıkarak korkutma, uyuşturucu ticareti ve yasa dışı silah kaçakçılığı yapan suç örgütü üyeleri tespit edilmiştir.”

Ayrıca, Bakan Yerlikaya operasyon neticesinde 15 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, çok sayıda senet ve nakit para ile birlikte çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirtti ve başarılı operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerine teşekkürlerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir