Gökbakar için suç duyurusu

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Antalya ziyareti sırasında sosyal medyasından Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan bir yayın yaptı.

Karadağlı, Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ortaklaşa kullandığı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin dökülen dış cephesinden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğunu söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten Karadağlı’ya yanıt gecikmedi.

Böcek’in özetle söylediği şuydu:

“Seçime iki gün kala görüyorum ki birilerini seçim telaşı iyice sarmış. Genel Müdürleri Tamer Karadağlı’yı siyaset yapsın diye Antalya’ya göndermişler. Şimdi Sayın Kültür ve Turizm Bakanı’na ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’ne açık çağrı yapıyorum.

Belediyenin 2006 yılında Bakanlığa tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi Tesisleri’nde, onarım, bakım ve tamirat sözleşmede de açık olarak yazılı olduğu üzere bakanlığın uhdesindedir. Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi.”

Bu durumda ya Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ya da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek gerçeği söylemiyordu.

Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmasına karşı çıkanlar, Böcek’in bu açıklamasına balıklama atladı ve sosyal medyada sanatçıyı linç etti.

Bunun üzerine Karadağlı bir canlı yayın daha yaptı. Karadağlı, Antalya Devlet Tiyatrosu Bölge Müdürlüğü ve Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün ortaklaşa kullandığı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu o nedenle taraflar arasında sözleşme olduğunu, protokol süresi içinde taşınmazda meydana gelecek esaslı bakım, onarım ve tamir masraflarının taşınmazın maliki tarafından karşılanacağını yazdığını açıkladı.

Taraflar arasında protokol olmasa bile Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre taşınmazdaki hangi masrafı kimin karşılayacağı açıkça yazılı.

Antalya Devlet Tiyatrosu ile Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin muhtelif tarihlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderdiği beş yazı var elimde. Hepsi de kiracının mülk sahibi olan belediyenin, sahibi olduğu Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki yapılması gereken esaslı bakım, onarım ve tamire ilişkin.

Belediye bugüne kadar bu yazılara yanıt vermediği gibi gereğini de yapmadı.

O nedenle Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne isyan etmekte haklı.

Amma velakin günümüzde haklı olmak tek başına yetme, algıyı da yönetmeniz şart.

Çünkü gerçek ayakkabılarını giymeden yalanın üç kez dünyayı turladığı bir alemdeyiz artık.

Yalanın alanı ve satanı çok, gerçekle ilgilenen yok.

Yine öyle oldu.

Sosyal medyadaki iktidar karşıtı kitle, Karadağlı’yı adeta linç etti.

Şahan Gökbakar ise çektiği bir videoyla Karadağlı’yı ti’ye aldı. Karadağlı, kendisi ve temsil ettiği kurumla alay eden, devleti itibarsızlaştıran Gökbakar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ve dava açacağını söyledi.

GÜNÜN SÖZÜ

“Yalan söylemek de hırsızlıktır. Başkasının gerçeği öğrenme hakkını çalmış olursun.” (Khaled Hosseini)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir